Heroes Of Nox – UI i balans mechaniki

Heroes Of Nox to projekt gry typu Free-To-Play na urządzenia mobilne, który w ciągu trzech intensywnych miesięcy został przeistoczony z fazy prototypów użytkowych do w pełni funkcjonalnego, spójnego produktu w fazie soft-launch beta dla Wydawcy.

Jako Game Designer projektu byłem odpowiedzialny za uspójnienie głównego przebiegu gry: wybór najbardziej obiecującej mechaniki, narracji i UX spośród przygotowanych prototypów, a następnie przekształcenie pojedynczych elementów tworzących doświadczenie Graczy w zbalansowaną grę. Efektem końcowym stała się aplikacja zapewniająca potencjalnie nieskończoną rozrywkę i angażująca użytkowników w stworzenie najbardziej unikalnej i potężnej drużyny bohaterów, jaką widziała Galaktyka.

W każdej grze typu Free-To-Play interfejs użytkownika ma ogromne znaczenie. Pozwala Graczom zanurzyć się w pełni w doświadczeniu, a jednocześnie spełnia praktyczną rolę hub’u przekazującego informacje o przebiegu rozgrywki w możliwie najbardziej klarowny, atrakcyjny sposób.

Wraz z zespołem artystów i programistów stworzyliśmy kompaktowy, atrakcyjny wizualnie i czytelny interfejs, zapewniający wysoki stopień immersji w płynnie rozwijającą się rozgrywkę. Byłem odpowiedzialny za stworzenie tego doświadczenia od strony dokumentacji i stałego wsparcia dla Zespołu, działającego w oparciu o spójną koncepcję.

Mój wkład w projekt obejmował proste prototypy mock-up interfejsu, dające duże pole manewru artystom, a także specyfikację techniczną opisującą w zrozumiały dla programistów sposób konstrukcję elementów mechaniki rozgrywki w silniku Unity. Podsumowaniem dokumentacji była tabela balansu rozgrywki (XML) uwzględniająca monitoring i kontrolę nad wszystkimi najważniejszymi dla gry KPI, zintegrowana z silnikiem w stopniu umożliwiającym szybką, elastyczną reakcję na dane spływające z rynku, a przez to płynne balansowanie i uzupełnianie zawartości gry.

des-heroes-of-nox-ui-HeroSummary_Equipment

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.materiały i narzędzia:

  • Microsoft Excel, pełny pakiet Google Docs, Dysk Google — dokumentacja i baza wiedzy Zespołu
  • silnik Unity — komunikacja pomiędzy tabelą balansu i aplikacją, prototypy rozgrywki
  • GIThub — kontrola wersji, wsparcie w zarządzaniu zawartością
  • paint.net — instrukcje, infografiki, ilustracje (w tym schematy mock-up dla całego UI gry)

Podziel się opinią

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s