DEADLINE

DEADLINE jest prototypem mebla stworzonym na konkurs Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w 2011 roku, którego celem było stworzenie wielofunkcyjnego wyposażenia dla wydziałowej przestrzeni rekreacyjnej.

Mebel wykonałem wspólnie z mgr inż. arch. Maciejem Smykiem, również zainteresowanym wykorzystaniem materiałów pochodzących z odzysku w projektach aranżacji przestrzeni. Nasza propozycja zapewniła nam zwycięstwo we wspomnianym powyżej konkursie. Wyróżniała się atrakcyjną formą, doskonałym doborem materiałów i promocją dzięki użyciu interesującej ulotki informacyjnej.

deadline_photo01

(kliknij, aby zobaczyć ulotkę promującą mebel)

DEADLINE składa się z odpowiednio profilowanych arkuszy szarej tektury, połączonych w kratownicę, usztywnionych i pokrytych arkuszami pianki poliuretanowej, tapicerowanej przy użyciu miękkiego, czerwonego płótna. Wszystkie materiały użyte do stworzenia mebla pochodzą z recyklingu.

Wymiary mebla, kształt i modułowość komponentów zostały przemyślane w celu jak najefektywniejszego zużycia materiałów podczas tworzenia, według założeń filozofii zero-waste. Całość okazała się być zadowalająco komfortowa, wytrzymała i atrakcyjna wizualnie.materiały i narzędzia
:

  • Materiały z recyklingu: arkusze szarej tektury technicznej w formacie B1, pianka poliuretanowa, czerwone bawełniane płótno; Detale: klej do drewna, biała tektura ozdobna, czerwona farba akrylowa; Ulotka: rysunek odręczny, Adobe Photoshop.

współpraca:

  • Maciej Smyk, mgr inż. arch.;
  • ze specjalnymi podziękowaniami dla modeli: Mary i Damiana.

Podziel się opinią

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s