Kartonowa Kratownica – KOSTKA

Podręcznik ukazujący, jak we własnym zakresie stworzyć prosty mebel przy użyciu kartonu pochodzącego z recyklingu. Publikacja została zainspirowana eksperymentami twórczymi z wykorzystaniem pudeł pochodzących z magazynów sklepowych, w wyniku których powstało kilka prototypów wielofunkcyjnych mebli.

KOSTKA to mebel z materiału wykorzystującego recykling – wykonany z odpowiednio pociętych i poskładanych arkuszy tektury falistej, wchodzący w skład jednego z moich wcześniejszych projektów:
[ zestawu wypoczynkowego DEADLINE ].

des-deadline-kostka-mebel-icon

Kartonowa Kratownica KOSTKA _ Podręcznik

KOSTKA rozpoczyna serię podręczników, w których w przystępny sposób wyjaśniam, jak samodzielnie wykonać masę pożytecznych i estetycznych przedmiotów przy użyciu materiałów pochodzących z recyklingu.

cardboard-grid-cubic_grab-your-copy

(kliknij lub tapnij w powyższy obrazek, aby
przeczytać i pobrać podręcznik w formacie PDF)

E-book w formacie PDF jest dostępny na bazie licencji Creative Commons — można go więc swobodnie powielać i udostępniać, z uznaniem autorstwa i w celach niekomercyjnych.

Planuję stworzenie kolejnej część cyklu, opisującej jak z identycznych materiałów stworzyć dającą o wiele większe możliwości, bardziej złożoną i estetyczną strukturę: FRAKTON. Oto kilka stron z nowego podręcznika:

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

des-frakton_stolik-polka

Kartonowa Kratownica – FRAKTON


Założeniem przyświecającym mojej amatorskiej publikacji jest szeroko zakrojona promocja wzornictwa bazującego na filozofii zero-waste, wykorzystującego materiały pochodzące z recyklingu. Chcę, aby dzięki tej serii publikacji każda osoba zainteresowana tematyką i posiadająca nawet bazowe umiejętności manualne umiała wykonać we własnym zakresie proste przedmioty codziennego użytku.

Tym samym mam nadzieję pomóc każdemu odbiorcy w obudzeniu swojej kreatywności, dostrzeżeniu potencjału ukrytego we własnej pracy twórczej, oraz uzyskaniu zupełnie nowego spojrzenia na materiały na co dzień zwykle traktowane jak odpady.


materiały i narzędzia:

Microsoft Word — edycja tekstu i skład publikacji, eksport do formatu PDF

GIMP | paint.net — edycja fotografii i ilustracji, kolaże

Jedna uwaga do wpisu “Kartonowa Kratownica – KOSTKA

Podziel się opinią

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s