Elegancki, lekki i wytrzymały mebel wykonany w technologii Kartonowej Kratownicy. Kontynuacja eksperymentów twórczych z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu, rozpoczętych przez DEADLINE i KOSTKĘ.
Tym razem rzut modułu konstrukcyjnego mebla jest oparty nie tylko na prostym ruszcie kratownicowym, ale wykorzystuje giętkość elementów i prosty, symetryczny układ do stworzenia bardziej sztywnej, wytrzymałej i estetycznej formy, niż w przypadku KOSTKI.
Mebel (stolik / półka / pufa) jest stworzony ponownie przy użyciu odpowiednio naciętych paneli z tektury falistej, pochodzącej z opakowań z recyklingu. Brzegi złożonych paneli są połączone dzięki użyciu czarnych, plastikowych grzbietów do dokumentów.
Sprawia to, że mebel można stworzyć bez użycia kleju, jedynie nacinając tekturę przy pomocy nożyka tapicerskiego. Technika ta pozwala na wykorzystanie maksimum właściwości konstrukcyjnych modułu i uzyskanie przy tym bardzo prostej, eleganckiej i elastycznej formy.
Planuję przygotowanie kolejnego ogólnodostępnego podręcznika z serii Kartonowa Kratownica, w którym opiszę jak stworzyć tę prostą, wielofunkcyjną konstrukcję.
To jest naprawdę dobre! A przynajmniej wygląda dobrze. Jeśli zrobiłeś to bez użycia kleju, jak połączyłeś z tym szklany blat? Też na zakładkę?
PolubieniePolubienie
Dzięki za Twoją pozytywną opinię. 🙂
Szklany blat znalazłem w garażu jako dawny blat ze szczytu małej, drewnianej szafki nocnej. Od razu spodobał mi się pomysł użycia go w moim meblu.
Żeby pominąć użycie kleju, ale usztywnić go w jednej pozycji, wykorzystałem te plastikowe grzbiety dokumentów, które łączą konstrukcję z kartonu — zauważ, że wystają około 5mm ponad powierzchnię blatu. A to dlatego, że na wysokości, na której łapią blat, są w nich zrobione nożykiem i pilnikiem małe wgłębienia — to właśnie w nich jest zagnieżdżona szklana płyta.
PolubieniePolubienie