Zestaw wypoczynkowy Beach Bar Pogoria

designdinova_beach-bar-lounge_main02

Klasyczne podejście do mebli ogrodowych z palet EUR, z oryginalnymi akcentami kolorystycznymi, montażowymi i dbałością o detal. Wszystkie powierzchnie zostały odpowiednio zaimpregnowane przez dokładne piaskowanie, a zewnętrzne powierzchnie dodatkowo pokryte lakierobejcą w stonowanym odcieniu bieli skandynawskiej. Możliwe uzupełnienie zestawu o poduchy z wodoodpornej kodury w intensywnych kolorach.

W skład zestawu wchodzą stolik i siedzisko. Oba typy mebli wpasowują się w wymogi technologii zero-waste. Zestaw jest bardzo dobrym przykładem recyklingu wykorzystującego w pełni dostępny materiał. Założeniem projektowym było wykorzystanie maksymalnie dużej ilości desek pozostałych po demontażu palet i minimalizacja ilości elementów łączących. Przyjęte rozwiązania konstrukcyjne przyczyniły się do znacznego ograniczenia ilość odpadów i sprawiły, że wykonane meble stają się wyjątkowo ekonomiczne.

Blaty stolików wykorzystują odpowiednio pocięte i dopasowane nadmiarowe deski, pochodzące z palet tworzących mebel. Dzięki zastosowaniu drewnianych stopek, stoliki są umieszczone na odpowiedniej wysokości w stosunku do siedzisk. Również niewielkie niedokładności w obrysie palet zostały wykorzystane aby w miejscach łączenia, przy użyciu płytek stolarskich i podkładek pod wkręty, stworzyć kieszonkę na wizytówki / ulotki.

Projekt siedzisk jest oparty na ergonomii, tak aby zapewnić maksymalną wygodę jego użytkowania. Nadmiarowe deski z demontażu palet zostały wykorzystane do połączenia i usztywnienia elementów z tyłu mebla. Deska umieszczona pod górnymi klockami oparcia pozwala wykorzystać szczyt mebla jako pojemnik na przedmioty (np. wysokie szklanki z napojami) lub donicę (np. na hodowlę ziół czy mini-ogród japoński w przypadku wykorzystania mebli na tarasie czy w ogrodzie).

Przy tworzeniu mebli wykonałem instrukcje, kosztorys i plan organizacji pracy warsztatowej, dzięki czemu jestem gotowy na wykonanie w przyszłości podobnych mebli w ekonomicznym zakresie czasu i środków.materiały i narzędzia
:

  • palety EUR (2 sztuki na stolik; 2,5 sztuki na siedzisko)
  • elementy łączące (stalowe płytki stolarskie, wkręty)
  • narzędzia warsztatowe (łom, młotek, piła, szlifierka lub taśma do piaskowania, wkrętarka, pędzle, miotełka)

Podziel się opinią

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s