ŚWIADOMIE Moc Miłości | Aleksandra Bąk

Jestem autorem korekty tekstu, składu oraz projektu okładki przedsprzedażowej edycji książki
« Świadomie MOC MIŁOŚCI – W podróży do własnego serca » której autorką jest Aleksandra Bąk. Książka to bogaty zbiór krótkich esejów i zapis przemyśleń, oparty o format bloga i pamiętnika, ukazujący głębokie wglądy wrażliwej i doświadczonej pisarki i artystki z podróży w głąb osobistego świata.


opis wydawnictwa

ŚWIADOMIE – MOC MIŁOŚCI – W podróży do własnego serca

Książka to bogaty zbiór krótkich esejów i zapis przemyśleń, oparty o format bloga i pamiętnika, ukazujący głębokie wglądy wrażliwej i doświadczonej pisarki i artystki z podróży w głąb osobistego świata. Wśród tematów, które obejmuje doświadczenie autorki, mamy okazję zwrócić bliższą uwagę na

TRUDNE DZIECIŃSTWO – SAMOPOZNANIE – KOBIECOŚĆ – ZRANIONE SERCE – ZABURZENIA ODŻYWIANIA – DIETY – POSTY SOKOWE

Zapraszam Cię do podróży razem ze mną, bo nawet jeśli całe morze jest wzburzone, możesz odnaleźć w sobie siłę i odwagę… i stworzyć swoje wymarzone życie.
Swoją miłością, kobiecością i ogromną wewnętrzną mocą miłości…
Bo miłość jest wszystkim, co istnieje.
Kocham Ciebie zawsze.

Aleksandra Bąk

Skład i redakcja tej książki, to praca zesłana mi przez Anioły. Głównym tematem opowieści Oli jest to, jak współczesna kobieta od dzieciństwa czuje się w świecie patriarchatu. Oczekiwania wobec kobiet są przytłaczające, a na to nakładają się jeszcze tradycyjne reguły społeczne i religia. Wszystko sprawia, że czujemy się – cytując autorkę – “nie dość”. Osobiście jestem ogromnie szczęśliwa, że młodsze pokolenie zauważa siebie i swoje potrzeby. Kochanie siebie to nie egoizm, a podstawa egzystencji i droga do pokochania drugiego człowieka. Stare struktury muszą runąć. Pójdźcie drogą Oli, a nastanie świat pełen miłości.

– Ezo Oneir, redaktorka i wydawca.


charakterystyka projektu składu

ŚWIADOMIE – MOC MIŁOŚCI – W podróży do własnego serca składała się ze 356 stron tekstu, uzupełnionych o 36 dużych, kolorowych zdjęć autorki, rozpoczynających wraz z wyselekcjonowanymi cytatami poszczególne rozdziały książki.

Dla tekstu głównego, połamanego w układzie naśladującym wpisy na blogu (wyrównanie do lewej, ręcznie łamane akapity), zastosowana została bezszeryfowa rodzina ‚miękkich’ krojów Comfortaa w kolorze czarnym.

Nagłówki oraz tytuły stosują fonty: bezszeryfowy Nunito oraz naśladujący druk maszynowy Cutive Mono co pozwala na czytelne i atrakcyjne wizualnie podkreślenie tych partii tekstu.

Dwa użyte ozdobne kroje czcionki: naśladujący pismo odręczne Great Vibes oraz naśladujący pismo maszynowe bezszeryfowy Source Serif Pro cechują się wykorzystaniem eleganckich, świeżych i nowoczesnych znaków. Zostały użyte jako fonty podkreślonych partii tekstu oraz specjalnych cytatów, w spójnym układzie porządkującym treści pochodzące od autorki oraz inspirujących twórców materiału źródłowego dla przypisów i cytatów. Dzięki zastosowaniu tego zabiegu tekst książki staje się wygodny w czytaniu, doskonale uzupełnia kolorowe fotografie i jednocześnie zyskuje znamiona spójności.

Wysokiej jakości estetycznego stylu publikacji dopełniać miała powlekana, szyta okładka wraz z dobrze przygotowanym na potrzeby DTP kolażem fotografii i ramek tekstowych w wysokiej rozdzielczości.oficjalna strona internetowa książki

Więcej szczegółowych informacji na temat książki « ŚWIADOMIE – MOC MIŁOŚCI – W podróży do własnego serca » Aleksandry Bąk — w tym możliwość zakupu książki w sklepie internetowym Świadomie znajdą Państwo na stronie :

[ swiadomie.com/sklep ]


materiały i narzędzia:

Adobe InDesign — pełen skład książki dla drukarni; spójny format księgi z adaptacyjnym układem tekstu i stron widzących oraz stylami znaków, wraz ze zautomatyzowanym Spisem Treści, przystosowany do potrzeb DTP; okładka w formie rasteryzowanego przez program kolażu ramek tekstowych i fotografii w kolorystyce opartej o CMYK.

OpenOffice Writer — edycja tekstu źródłowego; indywidualna i zespołowa korekta, redakcja, eksport do formatów obsługiwanych przez główne aplikacje

Google Fonts | Fonts In Use — zbiory krojów czcionek użytych w składzie wydawnictwa


współpraca:

Aleksandra Bąk – zawodowy dietetyk kliniczny. Absolwentka kursów oraz warsztatów z zakresu: szeroko pojętej świadomości, psychologii, psychobiologii, rozwoju osobistego, dietetyki, terapii zaburzeń odżywiania, alternatywnych diet leczniczych, postów zdrowotnych, technik pracy z emocjami, ustawień systemowych, totalnej biologii, oraz bioenergoterapii. Artystka muzyk, pisarka, kucharka, blogerka. Wolna dusza ponad wszystko ceniąca rozwój i wewnętrzną prawdę.

Swiadomie.com

Portal Aleksandry to miejsce, gdzie oprócz masy przepisów na świadomie słodkie dania i desery oraz ręcznie i sercem wykonanej biżuterii i kobiecych akcesoriów, odkryjecie też blog ukazujący głębokie wglądy wrażliwej i doświadczonej pisarki i artystki z podróży w głąb osobistego świata.

Podziel się opinią

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s