Projekt Al.A.Mat.

Seria komiksów ‚Al.A.Mat.’ opowiada o życiu w postapokaliptycznej cybernetycznej metropolii z perspektywy kilku pozornie niezwiązanych ze sobą postaci, biorących udział w tajnym eksperymencie genetycznym. Od jego wyników zależeć może przyszły los ludzkości, uwikłanej w walkę z rosnącą w siłę organizacją terrorystyczną złożoną z pół-cyborgów poddanych woli tajemniczej syntetycznej osobowości.

Zapraszam do odwiedzenia oficjalnej strony promującej komiks na

Safeguard_Cover_TIGER_Blog_Icon

projekt-alamat.pl

Historia naszego komiksu rozpoczyna się, gdy Sabina tworzy kilkanaście stron pierwszej części jako swoją pracę dyplomową. Losy uczestników tajnego projektu Al.A.Mat. oraz mieszkańców Megapolis_US-01 stały się dla nas tak fascynujące, że postanowiliśmy rozwinąć wątki zawarte w “Straży” i ruszyć z całą serią komiksów, osadzoną w dystopijnym świecie miasta przyszłości. Stworzyliśmy trzymającą w napięciu fabułę, zaplanowaną na co najmniej pięć tomów komiksu.

Stories_TIGER_Blog_Icon
autorka grafiki: Sabina Lach

Styl graficzny i warstwa fabularna komiksu zostały zainspirowane zyskującym na popularności stylem postapokaliptycznego i cyberpunkowego science-fiction (Blade Runner, Ghost In The Shell).

W chwili obecnej jesteśmy na etapie pozyskiwania środków na wydanie pierwszego albumu komiksu: Al.A.Mat. | Straż w wersji papierowej i e-book, z wykorzystaniem promocji przy użyciu strony internetowej na WordPress w parze ze stroną komiksu na portalu społecznościowym Facebook.


Wpisy | Opowiadania | Scenariusze | Koncepcje

Jestem autorem warstwy tekstowej UI oraz treści udostępnianych na oficjalnej stronie internetowej komiksu:

oraz dokumentacji wewnętrznej dla koncepcji i scenariuszy stworzonych na potrzeby serii komiksów.


STRESZCZENIE FABUŁY KOMIKSU
Tlo1 - pasek.jpg

ROK 2178. MINĘŁO 77 LAT OD SZÓSTEGO WYMIERANIA – KATASTROFY NA SKALĘ GLOBALNĄ, W WYNIKU KTÓREJ ŚMIERĆ PONIOSŁO 99% LUDZKIEJ POPULACJI, CYWILIZACJA UTRACIŁA DOSTĘP DO WIĘKSZOŚCI ZAAWANSOWANEJ TECHNOLOGII, A POWIERZCHNIA ZIEMI PRZESTAŁA BYĆ ZDATNA DO ZAMIESZKANIA NA KILKA TYSIĘCY LAT.
POZOSTAŁA PRZY ŻYCIU CZĘŚĆ LUDZKOŚCI ZNALAZŁA SCHRONIENIE W OGROMNYCH MIASTACH – MEGAPOLIS. WYKORZYSTUJĄ ONE OSTATNIE KONTROLOWANE PRZEZ LUDZI ZAAWANSOWANE TECHNOLOGIE DO STWORZENIA BARIER – OCHRONNYCH KOPUŁ ENERGETYCZNYCH, CHRONIĄCYCH MIESZKAŃCÓW MIAST PRZED ZABÓJCZYM PROMIENIOWANIEM I WARUNKAMI ATMOSFERYCZNYMI NA POWIERZCHNI PLANETY.
NA CZELE KAŻDEGO MEGAPOLIS STOI GRUPA TEOKRATÓW – OSTATNICH LUDZI POSIADAJĄCYCH WIEDZĘ POZWALAJĄCĄ KONTROLOWAĆ ZAPEWNIAJĄCE PRZETRWANIE MASZYNY. TEOKRACI DZIERŻĄ WŁADZĘ, REGULUJĄC DOSTĘP LUDZKOŚCI DO RESZTEK ZAPOMNIANEJ TECHNOLOGII – TEJ SAMEJ, KTÓRA NIEGDYŚ WYWOŁAŁA KATASTROFĘ, A TERAZ DECYDUJE O NASZYM PRZETRWANIU.
GRUPA POZORNIE NIEZWIĄZANYCH ZE SOBĄ MIESZKAŃCÓW PIERWSZEGO MEGAPOLIS ZOSTAJE WZIĘTA NA CELOWNIK PRZEZ DWOJE ZWALCZAJĄCYCH SIĘ GENIUSZY: AUTORA REWOLUCYJNEGO PROJEKTU MODYFIKACJI LUDZKIEGO GENOMU, ORAZ PRZYWÓDCZYNIĘ ENIGMATYCZNEJ GRUPY TERRORYSTYCZNEJ PÓŁ-CYBORGÓW, KTÓRYCH CIAŁA I UMYSŁY ZOSTAŁY WYPACZONE PRZEZ CYBERNETYCZNE IMPLANTY.

TAJEMNA NIĆ ŁĄCZĄCA UCZESTNIKÓW PROJEKTU AL.A.MAT. SPRAWI, ŻE W STARCIU Z MIEJSKĄ DŻUNGLĄ ZE ZWYKŁYCH LUDZI PRZEMIENIĄ SIĘ W WYJĄTKOWE ISTOTY, ZDOLNE STAWIĆ CZOŁA NAJWIĘKSZEMU JAK DOTĄD ZAGROŻENIU ZNANEMU CYWILIZACJI.

OSTATNIĄ NADZIEJĄ LUDZKOŚCI STANIE SIĘ ODWAGA KILKU ŚMIAŁKÓW – ŚWIADOMYCH TEGO, ŻE KIEDY ZMIENIAMY SIEBIE, ZMIENIAMY ŚWIAT.

[ Dowiedz się więcej… ]współpraca:

Sabina Lach — autorka grafiki, pomysłodawczyni i współautorka uniwersum AL.A.MAT.

Piotr Sułek — scenariusz pierwszego albumu komiksu: ‘AL.A.MAT.: STRAŻ’

Podziel się opinią

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s