Osada Twórców stowarzyszenia Cohabitat to drugie obok Ogólnopolskiego Festiwalu Budownictwa Naturalnego wydarzenie, które skierowało mnie ku poważnemu rozwijaniu umiejętności pracy warsztatowej. Zwróciło moją uwagę na rozwijający się coraz lepiej pozytywny trend ekologicznego projektowania w duchu powrotu do Natury, recyklingu i filozofii zero-waste.

Swoje przemyślenia i spostrzeżenia z pobytu w Osadzie Twórców opisałem w obszernym eseju na swoim poprzednim portfolio-blogu (w języku angielskim):

Creators’ Village @designdinova

designdinova | portfolio&blog


Esej przetłumaczony z języka angielskiego, zredagowany i zaktualizowany po trzech latach od jego pierwszej publikacji, zamieściłem na swoim obecnym Blogu :

KREATYWNOŚĆ NA WARSZTACIE | OSADA TWÓRCÓW 2017-2020

kreatywnykajetan | portfolio&blog


Artykuł skupia się na społecznych możliwościach rozwoju modelu mieszkalnictwa typu cohousing w Polsce, oraz skutkach zauważania i wspierania takich eksperymentów społecznych i ekonomicznych jak Osada Twórców Cohabitat.

des-osada-tworcow-2017-publikacja


Podczas samego pobytu w Osadzie Twórców przeprowadziłem dla innych uczestników wydarzenia warsztaty pracy twórczej, pokazujące jak w szybki i łatwy sposób wykorzystać odpady (głównie pudła kartonowe i palety przewozowe) do stworzenia funkcjonalnych mebli.

Podczas warsztatów, w ciągu zaledwie godziny, udało się nam wspólnie stworzyć kilka uniwersalnych mebli z pudeł kartonowych, które mogą służyć jako stolik, pufa, półka czy organizer:

Na potrzeby ilustracji artykułu stworzyłem zestaw oryginalnych kolaży, wykorzystując fotografie z turnusu, odręczne szkice i filtry programów GIMP i paint.net.materiały i narzędzia
:

  • CMS WordPress.com (internetowy system zarządzania treścią)
  • Thesaurus, Hemingway app (przygotowanie tekstu w języku angielskim)
  • Autodesk SketchBook Express, GIMP, paint.net (rysunek cyfrowy, obróbka cyfrowa ilustracji)

Podziel się opinią

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s